چوب پلاست

ساخت آتش گاه با چوب پلاست

آتشگاه و باربیکیو در مجاورت چوب پلاست

استفاده از چوب پلاست برای مصارف مختلف

امروزه از چوب پلاست به علل و عوامل مختلف، استفاده های گوناگون زیادی می کنند. شاید یکی از عمده ترین آن ها، ذکر این مسئله است که چوب های پلاست، دوستدار محیط زیست هستند و برای تولید آن ها نیازی به قطع درختان نیست و با هزینه های مقرون به صرفه و بسیار اندک، می توان چوب پلاست ها را با خاصیت ها و ویژگی های منحصر به فرد طراحی و تولید کرد.

از وجود این نوع از پروفیل های چوبی امروزه بسیار زیاد استفاده می شود. استفاده هایی از جمله: کاربرد پروفیل های چوب پلاست برای ساخت کفپوش، دیوارپوش و… در کنار استفاده از آن ها در مجاورت آتشگاه و باربیکیو، خود سبب شده است تا بتوان از وجود چوب های پلاست با این کاربردهای متنوع نهایت بهره را برد.

اما به طور کلی این گونه از پروفیل های چوبی می بایست ویژگی هایی داشته باشند که بتوان از آن ها برای استفاده های متعدد و مختلف استفاده بهینه ای کرد و وجود همین ویژگی ها و قابلیت های آن هاست که سبب شده تا چوب پلاست به جای سایر چوب های دیگر، کاربرد بیشتر و متنوعی داشته باشد.

در ادامه بیشتر با این ویژگی ها آشنا خواهیم شد که توجه شما را به هر یک از آن ها جلب می کنیم.

مهمترین ویژگی های کاربردی چوب پلاست

به طور کلی پروفیل های چوب پلاست دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی است که آن ها را از سایر انواع پروفیل های چوبی متمایز گردانده است.

از جمله مزیت ها و ویژگی های چشمگیر چوب پلاست می توان به موارد زیر اشاره کرد که هر یک از آن ها به نوبه خود سبب شده است تا بتوان بی هیچ شک و شبهه ای از چوب های پلاست استفاده های مختلف و متنوعی داشت. این ویژگی ها عبارتند از:

ویژگی های خارق العاده چوب پلاست

 • مقاومت بسیار زیاد و قابل توجه پروفیل های چوب پلاست
 • مقاومت چوب های پلاست در برابر اشعه UV آفتاب
 • مقاومت چوب های پلاست در برابر رطوبت و استفاده از آن ها در برابر شرایط جوی مختلف و تغییرات آب و هوایی
 • ثبات رنگ و تداوم رنگی آن ها در شرایط مختلف
 • عدم رشد باکتری در این نوع از چوب ها در قیاس با سایر چوب های دیگر
 • مقاومت بالای چوب های پلاست در برابر پوسیدگی طبیعی
 • مقاومت بالا و قابل توجه آن ها در برابر هجمه حشرات و قارچ ها
 • خاصیت خمش و انعطاف پذیری آن ها
 • ضد رنگ و ضد خش بودن این نوع از پروفیل های چوبی
 • وزن سبک و ضد ضربه بودن آن ها
 • غیر قابل اشتعال و مقاومت بسیار بالا در برابر هرگونه حریق و آتش سوزی و عدم بروز هر نوع اتصال و جرقه
 • عمر مفید بالا
 • قابلیت شستشو و تمیز کردن آن ها با انواع مواد شوینده
 • و…

وجود همین ویژگی های منحصر به فرد و فوق العاده ایده آل چوب های پلاست می باشد که امروزه از وجود آن ها در مجاورت انواع وسایل مختلف و من جمله: آتشگاه و باربیکیو به علت خاصیت ضد حریق بودن و غیر قابل اشتعال بودن آن ها استفاده های بهینه ای به عمل می آید.

به همین علت در ادامه با توجه به این مسئله که  آتشگاه و باربیکیو در مجاورت چوب پلاست می توانند به خوبی مورد استفاده قرار گیرند؛

به ارائه توضیحاتی در این خصوص پرداخته می شود تا در صورتی که قصد ساخت این وسایل را داشته باشید؛ بتوانید بی هیچ شک و شبهه ای از پروفیل های چوب پلاست در ساخت آن ها استفاده کنید.

باربیکیو

آشنایی بیش از پیش با آتشگاه و باربیکیو

همان طور که گفته شد؛ به علت ویژگی های منحصر به فردی که پروفیل های چوب پلاست دارند؛ امروزه در مجاورت آتشگاه و باربیکیوها بدون هیچ گونه مشکلی استفاده می شود.

حال ممکن است این سوال مطرح شود که اصلا به طور کلی آتشگاه و باربیکیو به چه وسایلی گفته می شود و برای چه مصارفی مورد استفاده قرار می گیرند.

به همین جهت در راستای شناخت بیشتر به ارائه و معرفی هر یک از آن ها پرداخته ایم:

آتشگاه

آتشگاه که در مدل ها و طراحی های مختلف ساخته می شود؛ یکی از وسایلی است که امروزه در فضای باز به عنوان دکوراسیون خارجی و یا در برخی از منازل ویلایی و بزرگ به عنوان دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرند.

شما می توانید آتشگاه ها را به صورت پیش ساخته و قابل حمل هم برای سفرهای خود خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید.

سوخت آتشگاه ها از چوب و به صورت مستقیم از گاز شهری قابل تأمین است. به همین جهت می بایست در صورت مجاور بودن چوب پلاست در انواع مختلف آتشگاه ها، به علت مرغوب بودن مواد اولیه و مستحکم بودن آن ها هیچ مشکلی پیش نمی آید.

پس پروفیل های چوب پلاست می توانند یکی از بهترین گزینه های پیش رو در راستای مجاور بودن به این وسیله به علت مقاومت و استحکام بسیار بالای آن ها باشند که در هر یک از شرایط جوی می توان به خوبی از وجود آن ها بهره جست.

باربیکیو

وسیله دیگری که از آن یاد می شود؛ باربیکیو می باشد که به عنوان یکی از شیوه های پخت و پز از جمله کباب کردن می باشد.

به همین جهت است که امروزه باربیکیو را با نام کباب پز بیشتر می شناسند. هر چند که از وجود آن ها می توان انواع سبزیجات و گوشت ها و سایر غذاهای دیگر را نیز طبخ کرد.

باربیکیوها معمولا دارای پایه هستند و از طریق زغال، گاز و چوب، گرمای خود را تأمین می کنند. از وجود باربیکیوها نیز به منظور زیباسازی دکوراسیون داخلی و خارجی منازل ویلایی بزرگ مورد استفاده قرار می دهند که در عین استفاده های بهینه از وجود آن ها می توان به علت ظاهر زیبا و ایده آل آن ها، به عنوان بخشی از دکوراسیون هم از باربیکیوها استفاده کرد.

چوب پلاست می تواند در مجاورت انواع مختلف باربیکیوها نیز مورد استفاده قرار گیرد. چرا که پروفیل های چوب پلاست ویژگی ها و خاصیت های منحصر به فردی دارند و از خود مقاومت بسیار بالایی به عمل می آورند. به همین علت می تواند به عنوان یک گزینه خوب برای مجاورت باربیکیو به شمار آید.

به طور کلی از چوب پلاست با خاصیت و ویژگی های ناب خود، می تواند در مجاورت آتشگاه ها و باربیکیوها و… مورد استفاده قرار گیرند.

امتیاز دهید
اشتراک گذاری

مقالات مرتبط

ساعت های کاری
شنبه تا چهارشنبه ۰۹:۰۰ تا ۱۸:۰۰ | پنجشنبه ۰۹:۰۰ تا ۱۳:۰۰ 
ارسال پیام در واتس آپ

جهت تسریع در ارتباط تماس بگیرید یا در واتس آپ پیام بگذارید ...

تماس مستقیم با شرکت

جهت تسریع در ارتباط تماس بگیرید یا در واتس آپ پیام بگذارید ...

مسیریابی با WAZE

برای رفتن به شرکت با مسیریاب ویز لطفاً کلیک کنید ...

مسیریابی با نقشه گوگل

برای رفتن به شرکت با مسیریاب نقشه گوگل لطفاً کلیک کنید ...

چوب پلاست نست

نوآوری و خلاقیت مهندسین NEST در طراحی پروفیل های جدید کفپوش ، نمای چوب پلاست و سایر مقاطع کاربردی این محصول باعث شد تا مشکلات پروفیل های مدل قدیمی رفع شده و تمهیداتی در جهت زیبایی بیشتر محصول چوب پلاست پس از نصب محصول ایجاد گردد .
چوب پلاست یا چوب پلاستیک (Wood Plastic Composit | WPC) جایگزینی مناسب برای چوب و سایر محصولات طبیعی است ، کاربری این محصول در صنعت ساختمان در عین زیبایی ، ماندگاری و دوام بالا ، کاملا مقرون به صرفه بوده و کمک بزرگی به زیبایی محیط زندگی ما می کند . کفپوش های فضای باز بیشترین کاربری این محصول زیبا را به خود اختصاص میدهد ، کفپوش های دور استخر ، کفپوش های بام ، کفپوش های حیاط ، کفپوش پل ها و پارک ها از بیشترین موارد کاربرد این محصول در کفپوش ها می باشد .