مقالات

روال تولید چوب پلاست به چه شکل است؟

تولید چوب پلاست

مواد چوبی مناسب برای تولید چوب پلاست

امروزه استفاده از چوب پلاست چنان رایج شده که بسیاری از فروشندگان ترجیح می دهند این محصول را جایگزین برخی محصولات فروشی خود مانند چوب طبیعی کنند.

این محصول را که با نام وود پلاست نیز می شناسند، ظاهری کاملا مشابه چوب داشته و برخلاف آن مقاومت بالایی در برابر نفوذ حشرات مانند موریانه دارد. اما چه چیزی باعث وجود چنین ویژگی هایی در چوب پلاست شده است؟

پروفیل چوب پلاست را به کمک مواد دور ریز چوبی تولید می کنند. منظور از مواد دور ریز، خرده ریزهای چوب است که در کارخانه ی برش چوب بلا استفاده می مانند و دور ریخته می شوند.

این دور ریزها می توانند از انواع چوب ها نظیر افرا، گردو، چنار و غیره باشند. حال این پرسش را مطرح می کنیم که آیا در تولید چوب پلاست، نوع مواد چوبی اهمیت دارد؟

بر اساس تحقیقات صورت گرفته بر کیفیت چوب پلاست های تولیدی، مشخص شد که نوع مواد چوبی به کار رفته در ساخت این محصول بر ویژگی های پردازشی آن تاثیر مثبت گذاشته است.

برای مثال مشخص شد پروفیل هایی که برای ساخت آن ها از مواد چوبی نظیر افرا، کاج و بلوط استفاده کردند، برای کاربردهای تجاری مناسب تر هستند.

همچنین محققان متوجه شدند که چوب پلاستیک هایی که در ساخت آن ها از مواد چوبی درختانی نظیر سرو قرمز و گیلاس استفاده شده است، قدرت بیش تری در جذب آب داشته اند و در مقابل پوسیدگی نیز مقاوم تر بوده اند.

شایان ذکر است که محققین، تاثیر مواد چوبی بر خصوصیات مکانیکی پروفیل ها را رد نکرده اند، اما این تاثیر را نیز بسیار اندک بیان کرده اند.

پیشنهاد می کنیم مقاله انواع عملیات سطحی چوب پلاست را مطالعه فرمایید

دیگر مواد چوبی مورد استفاده در پروفیل چوب پلاست

لازم است بدانید که به طور معمول سازندگان در فرآیند تولید پروفیل های چوب پلاست، تنها از گونه های مختلف درختان استفاده نمی کنند.

بلکه آن ها از فیبرهای طبیعی نظیر پوسته برنج، کناف و کتان نیز استفاده می کنند. همچنین از فیبرهای موجود در برخی گونه ها نظیر کاه، پوسته نارگیل و برگ فیبردار برخی گیاهان نیز بهره می برند.

نسبت چوب به پلاستیک در تولید چوب پلاست

اجازه دهید ابتدا شما را با اصطلاح چقرمگی آشنا کنیم. این اصطلاح در واقع به معنای مقدار انرژی است که یک محصول یا یک ماده در واحد حجم، می تواند پیش از آن که شکسته شود، جذب کند. به عبارتی آستانه ی انرژی جذب شده توسط ماده پیش از شکسته شدن است.

بدیهی است که هر چقدر چقرمگی یک ماده بیش تر باشد، مقاومت آن نیز بیش تر است. حال برای تولید چوب پلاست، هر چقدر میزان مواد چوبی را در ترکیب پروفیل بیش تر کنند، چقرمگی محصول نهایی نیز بیش تر خواهد بود.

به عبارتی سختی محصول بیش تر خواهد شد. اما این افزایش مقدار، بایستی تا مرز هفتاد درصد از کل ترکیب باشد. چنان چه مواد چوبی دورریز، بیش تر از این مقدار استاندارد ترکیب شود، نتیجه ی عکس خواهد داشت و پروفیل به شدت شکننده خواهد شد.

روال تولید چوب پلاست به چه صورت است؟

چوب پلاست را به روش های زیر تولید می کنند:

  • اکستروژن
  • قالب گیری (تزریقی، فشاری، صفحه ای)
  • پالتروژن
  • تف جوشی لیزری
  • مدل سازی مقدار ماده سوختنی

روش اکستروژن برای تولید چوب پلاست

این روش یکی از رایج ترین شیوه ها برای تولید چوب پلاست است و هدف آن کامپاندینگ یا ذوب نمودن پلیمرها و ترکیب آن با مواد افزودنی و چوبی است.

در این روش ابتدا کلیه ی مواد اولیه را به منظور تولید پروفیل ها، از دستگاه مخصوص اکسترودر عبور می دهند و آن ها را در قالب های مخصوص تزریق می کنند.

سپس نوبت به مرحله ی خنک سازی و شستشوی نهایی به کمک جریان هوا و آب می رسد. در نهایت نیز پروفیل های تولید شده متناسب با نوع کارکرد، در ابعاد و سایزهای مختلف برش داده می شوند.

سیستم های اسکتروژن به چهار نوع اصلی تفکیک می شوند که قدرت هر کدام از آن ها جهت ترکیب مواد اولیه چوب پلاست با یکدیگر متفاوت است. این چهار سیستم به شرح زیر هستند:

  • تک پیچ یا تک ماردون
  • 2 ماردون همراه با چرخش هم جهت
  • 2 ماردون همراه با چرخش جهت مخالف
  • سیستم وودترودر

لازم است بدانید که سیستم های تک ماردون به نسبت سیستم هایی با ماردون قوی تر و پیشرفته تر، عملکردی ضعیف تر از خود نشان خواهند داد.

پیشنهاد می کنیم مقاله مفهوم کندسوزی چوب پلاست را مطالعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − ده =