مقالات

فلاورباکس چوب پلاست از چیستی تا کاربرد

فلاورباکس

فلاورباکس چیست؟

شاید با شنیدن نام فلاورباکس چوب پلاست ذهنتان به سمت نوعی سازه چوبی برود، اما این سازه مدرن محفظه ای پروفیلی برای پرورش گیاهان زنده است. بدون اینکه نگران باشید گلدان دچار رطوبت زدگی شود.

برتری این گلدانهای فانتزی در این است که می توانید هر نوع گیاه زنده در اندازه های مختلف را نگهداری کنید. این ابزارهای زیبا در ابعاد و مدل های مختلف روانه بازار می شوند.

فلاورباکسها یکی از عناصر اصلی زیباسازی محوطه های ویلا و روف گاردن به شمار می روند. این گلدانهای تزئینی نسل جدیدی از گلدانهای سنگی  قدیمی هستند، که به دلیل ظاهر جذاب چوبی به راحتی با فضای سبز، هارمونی پیدا می کنند.

این هماهنگی جالب ایجاد شده احساس آرامش عمیقی به وجود می آورد. امروزه گلدانها و انواع باکسها و دیوارهای سبز، جایگاه ویژه ای در دکوراسیون داخلی پیدا کرده اند.

طراحان و معماران داخلی به این نتیجه رسیده اند که با وجود تمام عناصر و اجزای دکوراتیو، گیاهان زنده تاثیر فوق العاده ای در روح بخشی به محیط پیرامونی انسانها دارند. همانطور که برای زیباسازی فضای باز و محوطه های باغ و ویلا از گیاهان زنده استفاده گسترده ای می شود.

فلاور باکس چوب پلاست چیست؟

فلاورباکس چوب پلاست نوعی گلدان از جنس پروفیل چوب پلاستیک اما با ظاهر طبیعی و چوبی است. ظاهر چوبی این گلدانها این امکان را به وجود می آورد که در طراحی فضای سبز جلوه کاملا بکر و طبیعی ایجاد کنید.

سازه فلاورباکس چوب پلاست در سایزهای مختلف برای انواع گیاهان طراحی می شود و در محوطه سازی حیاط، باغ و ویلا و گاردن لند اسکیپ و روف گاردن کاربرد گسترده ای دارد.

فلاورباکس چوب پلاست نسبت به انواع دیگر سازگاری بیشتری برای رشد گیاهان داشته و نسبت به چوب مقاومت خیلی بالایی دارد. بنابراین در هر نوع آب و هوای سرد و مرطوب یا خیلی خشک، می توان از این ابزار کاربردی استفاده کرد.

یکی از قابلیت های ویژه این محصول دکوراتیو، مقاومت زیاد در برابر نفوذ رطوبت و آب زیاد است. علاوه بر این در برابر آبیاری روزانه گیاهان، صدمه ای به آن وارد نمی شود. در این گلدانها حتی می توان سبزیجاتی که ریشه بلند دارند مانند گشنیز و نعنا و جعفری کاشت.

فلاورباکس چوب پلاست

فلاور باکس چوب پلاست یا گلدان سنگی

در خصوص اینکه واژه فلاورباکس چیست و به چه معناست؟ باید بگوییم که این یک کلمه لاتین به معنای باکس گل است. همین طور که به نظر می رسد از آن برای کشت و پرورش گیاهان مختلف در فضای داخلی و محوطه های بیرونی استفاده می شود. باکس نگهداری گل از مواد مختلفی ساخته می شود که چوب پلاست یکی از بهترین متریال کاربردی در ساختار این جعبه های نگهدارنده گل است.

کاربرد این باغچه های زیبای متحرک در تراس و بالکن، دور باغچه، پاسیو، کنار نیمکت و پلکان حیاط یا فضای راهروی ورودی، این امکان را به شما می دهد که در صورت تمایل آنها را به جای دیگری منتقل کنید و دیزاین فضای سبز را در پیرامون تان تغییر دهید. این باکس های تزئینی حتی در مکانهایی که مانند زیر راه پله که نور کافی ندارد، به کمک نورپردازی مصنوعی امکان رشد و پرورش گیاهان را فراهم می کند.

چرا فلاورباکس چوب پلاست بهتر است؟

بی تردید شما هم تایید می کنید که استفاده از فلاورباکس از جنس سفال، پلاستیک، بتن، پلی اتیلن نه تنها هیچ جذابیتی ندارد، بلکه صرفنظر از خود گیاه، حس خوبی را به شما القا نمی کند.

درست است که سازه های چوبی جذابیت فوق العاده ای به فضای سبز می دهند. این اتفاق را به وضوح در هنگام مشاهده پل های چوبی در اطراف فضای سبز و نرده ها و پیاده راه های چوبی در میان چمن ها به وضوح حس می کنید. اما همه ما به خوبی می دانیم که استفاده بیش از حد از عناصر طبیعی مانند چوب، به طبیعت زنده آسیب های جبران ناپذیری می زند.

از این رو طراحان دکوراسیون داخلی با کمک فلاورباکس چوب پلاست همان زیبایی ظاهری چوب را به خانه ها و فضاهای اداری و تفریحی می آورند. بزرگترین برتری فلاورباکس چوب پلاست این است که ظاهری کاملا طبیعی و چوبی داشته و همان حس و حال زندگی در طبیعت زنده را به آدمی منتقل می کند.

پیشنهاد می کنیم نمونه کارهای اجرایی چوب پلاست توسط شرکت نست را مشاهده فرمایید

فلاور باکس

ترکیب ساختاری باکس گیاه چوب پلاست

بسته به اینکه چه نوع گیاهانی قرار است در فلاورباکس چوب پلاست نگهداری شود، طرح کلی و طول و عرض و ارتفاع آن متفاوت خواهد بود. شاسی اصلی این باکس از فلز یا چوب اشباع ساخته شده و ظرف قرارگیری خاک از جنس پلی اتیلن و نهایتا ساختار بیرونی و ظاهری آن از متریال چوب پلاست است.

هنگامی که از این سبک گلدانها در فضای سبز استفاده می کنید، بهترین شیوه برای آبیاری مدل قطره ای به خصوص برای دیوارها و مکان های دور از دسترس است. در ضمن نور پردازی با لامپ رشد گیاه برای تامین نور مورد نیاز گیاه توصیه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × پنج =