مقالات

مقاومت پروفیل چوب پلاست در مکان های پر رفت و آمد

کفپوش چوب پلاست نست

پروفیل های چوب پلاست را از ترکیب مواد دورریز چوبی همراه با مواد پلاستیکی قابل بازیافت تهیه می کنند. این محصول از آن جایی که شباهت بسیار زیادی به چوب طبیعی دارد، جهت اجرای کفپوش، نماپوش و حتی ساخت نرده و آلاچیق مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از مسائلی که ذهن مشتریان را به خود مشغول می کند، میزان مقاومت و استحکام محصول در برابر فشارهای مختلف است.

باید بدانید که هر یک از انواع پروفیل های چوب پلاست، به منظور خاصی تولید می شوند. برای مثال چنان چه قصد دارید از این محصول جهت اجرای کفپوش محل کار یا منزل خود استفاده کنید، فروشنده پروفیل های مخصوص کفپوش را به شما عرضه خواهد کرد.

چرا که کف هر محیطی در معرض انواع فشارها قرار می گیرد. برای مثال در مکان های عمومی نظیر برخی کافه های خاص که از چوب پلاست جهت اجرای کف پوش استفاده می کنند، رفت و آمد زیاد بوده، در نتیجه مجموع فشار وارده بر کفپوش نیز زیاد خواهد بود.

شایان ذکر است که کفپوش بایستی از چنان مقاومتی برخوردار باشد که هنگام جا به جایی وسایل سنگین نیز آسیب نبیند. بنابراین کفپوش چوب پلاست، مسلما تحمل وزنی بالایی داشته و از این نظر بایستی بتواند جوابگو باشد.

در واقع پروفیل هایی که به منظور اجرای کفپوش مورد استفاده قرار می گیرند، توانایی تحمل وزنی معادل 400 الی 500 کیلوگرم را نیز دارند.

اما به یاد داشته باشید که این تحمل وزن در حالت ایده آل بوده و تنها در صورتی محقق خواهد شد که پروفیل های چوب پلاست به صورت کاملا استاندارد نصب و اجرا شوند.

ویژگی های چوب پلاست وابسته به چیست؟

می توان به جرات گفت که ویژگی های چوب پلاست به دو عامل مهم وابسته است. اولین عامل مربوط به ساخت آن در کارخانه و نحوه ترکیب مواد دوریز چوبی با مواد پلاستیکی و دیگر مواد افزودنی آن هم با نسبت های استاندارد است.

دومین عامل مربوط به نحوه ی صحیح انتقال آن ها از کارخانه تا محل انجام پروژه و نیز رعایت نکات لازم قبل و هنگام اجرای چوب پلاست است.

برای مثال فرض کنید مقاومت چوب پلاست تولیدی در برابر نفوذ آب، حشرات و موریانه ها بالاست. همچنین از نظر عایق صدا، گرما و سرما بودن، ضد حریق بودن و دیگر ویژگی های بی شماری که دارد، کاملا استاندارد تهیه شده باشد. حال در صورت عدم رعایت اصول حین انجام عملیات نصب، این کارایی ها تا حد قابل توجهی کاهش پیدا می کنند.

برای مثال گفته می شود که پروفیل ها را 48 ساعت قبل از نصب، در شرایط جوی محیط به نحوی که زیر سایه و به دور از نور آفتاب باشد، قرار دهید. این کار به منظور حفظ مقاومت محصول در برابر تغییرات جوی انجام می گیرد.

پیشنهاد می کنیم مقاله اهمیت نصب در دوام چوب پلاست را مطالعه بفرمایید

نکات مهم جهت حفظ مقاومت کامپوزیت

پروفیل چوب پلاست

جهت اجرای کفپوش، ابتدا بایستی زیرسازی انجام شود. زیرسازی به دو شیوه ی فلزی و پلاستیکی صورت می گیرد. تشخیص این که از کدام روش برای زیرسازی استفاده شود، به عهده مجری پروژه است.

زیرسازی بایستی با دقت و حرفه ای انجام گیرد. زیرا در صورت انجام استاندارد آن شاهد انبساط و یا انقباض در سطح چوب پلاست ها نخواهیم بود.

از طرفی امکان شکم دادن و یا تاب برداشتن پروفیل ها نیز در صورت انجام غیر استاندارد زیرسازی وجود دارد. این موضوع به رعایت فاصله میان پروفیل ها حین انجام زیرسازی وابسته است. چنان چه این فواصل به درستی رعایت شده باشند، آب باران و برف به آسانی از میان آن ها عبور خواهد کرد.

اگر محصول با کیفیت و مرغوب تهیه کنید و در انتقال و نصب آن هیچ گونه مشکلی پیش نیاید، به شما اطمینان می دهیم که این محصول ظاهر خود را هنگام تردد بالا نیز حفظ خواهد کرد.

این ویژگی دقیقا همان دلیلی است که باعث شده تا از این محصول برای مکان های عمومی، اداری و تجاری استفاده کنند. به عبارتی ترکیب دو ویژگی بسیار مهم یعنی مقاومت بالا در برابر هر گونه عاملی و نیز ایجاد محیطی گرم، دلنشین و زیبا کارایی آن را چند برابر کرده است.

از این پروفیل ها می توان جهت اجرای کفپوش بالکن، پشت بام، دور استخر، بخش هایی از حیاط و غیره استفاده کرد. خوب است بدانید که چوب پلاست در برابر اشعه یو وی نیز مقاومت بالایی دارد و به هیچ عنوان فرسوده و خراب نمی شود. همچنین این محصول جهت انجام پروژه های کلان شهری نیز بسیار مناسب است.

پیشنهاد می کنیم مقاله نقش استفاده از چوب پلاست در مبلمان فضای باز را مطالعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 3 =