مقالات

نماپوش چوب پلاست از چیستی تا کاربرد و مزایا

کاربرد چوب پلاست

چوب پلاست ها که دارای رنگ و طرح های مختلفی هستند به صورت ویژه مورد پسند مصرف کنندگان قرار گرفته است. یکی از پرطرفدارترین این محصولات، نماپوش چوب پلاست است. همچنین این محصول در ساخت کلبه آلاچیق، کف سازی و مبلمان داخل ویلاها و باغ ها مورد استفاده قرار می گیرد.

طول عمر بالای نماپوش چوب پلاست در محیط باز از ویژگی های بسیار مهم این محصول است و جایگزینی خوبی برای چوب طبیعی خواهد بود.

در ساخت نما متریال های مختلفی از جمله کامپوزیت، سنگ، آجر، شیشه و… مورد استفاده قرار می گیرد که باید به جرات گفت چوب پلاست یکی از متریال های بی رقیب برای استفاده در نمای ساختمان است.

متریال چوب پلاست

این محصول در تمامی شرایط آب و هوایی قابل استفاده است و می توان از آن در هر منطقه ای با هر شرایط آب و هوایی در نمای ساختمان استفاده کرد. نماپوش چوب پلاست خیلی سریع بر روی ساختمان اجرا خواهد شد و وزن کمی را به ساختمان وارد می کند.

بسیاری از متریال های دیگر وزن ساختمان را بالا می برند و گاها ایمنی ساختمان و حتی عابران پیاده را نیز به خطر می اندازند. اما نماپوش چوب پلاست بسیار سبک و کاربردی است و استادکاران مجرب می توانند خیلی راحت آن را نصب کنند.

نماپوش چوب پلاست چیست؟

اگر برای یکبار هم قصد داشته اید که نمای ساختمان، دیوار کاذب، سقف، کفپوش را ایجاد کنید حتما با کلمه چوب پلاست مواجه شده اید. مواد اصلی و اولیه ساخت چوب پلاست آرد چوب به همراه انواع پلاستیک و مواردی برای بالا بردن کیفیت آن و در دو دسته توپر و توخالی است.

با توجه به اینکه این محصول از باقیمانده چوب و دورریزهای پلاستیکی تهیه می شود بسیار دوستدار محیط زیست است. یکی از مزیت های استفاده از چوب پلاست عدم وجود پرتی است که کمترین ضایعات و پرتی از آن بجای می ماند.

همچنین بسیاری از محصولات با کیفیت چوب پلاست ضد آتش هستند و آتش نمی گیرند. به دلیل اینکه مواد افزودنی و استاندارد در ساخت این نوع محصول استفاده شده است. چوب پلاست آتش را شعله ور نمی کند. چوب پلاست به اندازه ای ضد آب است که گاها از آن برای کاور نمودن اطراف استخر استفاده می کنند.

موارد استفاده نماپوش چوب پلاست

نماپوش چوب پلاست هم برای نماهای بیرونی ساختمان و هم برای نماهای داخلی مانند لابی هتل ها یا نمای پیشخوان رستوران ها مورد استفاده قرار می گیرد. از چوب پلاست نیز به شیوه ترکیب با متریال های دیگر در نمای ساختمان استفاده می شود.

به عنوان مثال افرادی که می خواهند نمای ساختمان متنوع و چشم نوازی داشته باشند از نماپوش چوب پلاست و کامپوزیت استفاده می کنند. در برخی مواقع نیز از ترکیب آجر نما یا سنگ همراه نماپوش چوب پلاست استفاده می شود.

پیشنهاد می کنیم کاتالوگ محصولات چوب پلاست نست را مشاهده بفرمایید

محصولات بی کیفیت

یکی از سوالات مصرف کنندگان یا علاقمندان به استفاده از چوب پلاست این است آیا چوب پلاست تقلبی یا بی کیفیت هم در بازار وجود دارد؟

قطعا همیشه افرادی هستند برای اینکه سود بیشتری به جیب بزنند اقدام به تولید محصول بی کیفیت می نمایند. چوب پلاست نیز از این قاعده مستثنا نیست و ممکن است برخی از تولیدکنندگان اقدام به تولید چوب پلاست با کیفیت پایین نمایند.

نماپوش چوب پلاست باید کیفیت بسیاری بالایی داشته باشد چون اگر غیر از این باشد محصول استفاده شده در نما بعد از مدتی تغییر شکل یا تغییر رنگ میدهد و آن ظرافت و زیبایی اولیه را نخواهد داشت.

به همین منظور باید از شرکت ها و تولیدکنندگان معتبر چوب پلاست این محصولات تهیه شود. معمولا مشتریان گول قیمت پایین را می خورند و محصولی بی کیفیت را تهیه می کنند که در نهایت هزینه آنها دو برابر خواهد شد.

مشتریان در کنار قیمت مناسب باید شاخص های دیگری کیفی را در نظر بگیرند تا بتونن نماپوش چوب پلاست مناسب برای نمای ساختمان خود تهیه کنند.

پیشنهاد می کنیم بیش از 50 نمونه کار اجرایی چوب پلاست نست را همچون پل طبیعت مشاهده بفرمایید

علاقه طراحان به نماپوش

طراحان نمای ساختمان به استفاده از نماپوش چوب پلاست در طراحی های خود علاقه زیادی دارند. قطعا هر طراحی بر اساس میزان هزینه ای که مالک انجام می دهد دوست دارد بهترین و زیباترین طراحی را تحویل دهد.

طراحان با استفاده از نماپوش چوب پلاست در طراحی های خود جلوه ای زیبا به ساختمان می دهند. ساختمان های زیبا در کنار هم باعث می شوند نمای محله را دگرگون کنند.

نماپوش چوب پلاست بی شک یک انتخاب بسیار خوب برای نمای ساختمان است. این محصول شبیه به چوب طبیعی و برخلاف بسیاری از متریال های دیگر اصلا شوره نمی زند و ضد آب نیز است.

از جمله موارد دیگری که مصرف کنندگان را ترغیب می کند که از نماپوش چوب پلاست استفاده کنند مقرون به صرفه بودن آن و هزینه نگهداری پایین آن است.

پیشنهاد می کنیم مقاله تفاوت نیازمندی های نگهداری از چوب پلاست و چوب طبیعی را مطالعه فرمایید

نماپوش چوب پلاست تغییر رنگ نمی دهد

یکی از نگرانی های افرادی که نمای ساختمان را انجام می دهند تغییر رنگ است. متاسفانه بسیاری از متریال هایی که برای نمای ساختمان استفاده می شود تغییر رنگ می دهند.

برخی از این متریال ها مانند آجر نما بر اثر آب و باران رنگ خود را از دست می دهند. تعدادی دیگر نیز بر اثر نور خورشید و سرما و گرما تغییر رنگ می دهند.

مالک ساختمان برای اینکه نمای ساختمان زیبایی درست کند هزینه زیادی را متحمل می شود اما به دلیل انتخاب اشتباه در محصولی که انتخاب کرده است بعد از مدتی رنگ نما عوض می شود و جذابیت اولیه را نخواهد داشت.

نماپوش چوب پلاست به دلیل اینکه ضد آب است و در برابر آب مقاومت بالایی دارد رنگ آن نیز ثابت می ماند. همچنین به دلیل استفاده از مواد ضد باکتری در ساخت چوب پلاست هیچ باکتری در این محصول رشد نخواهد کرد و محصولی کاملا تمیز و بهداشتی است.

پیشنهاد می کنیم مقاله مزایای ثبات و تداوم رنگی در پروفیل های چوب پلاست را مطالعه فرمایید

ماندگاری نماپوش چوب پلاست

یکی دیگر از نگرانی های مالکان و کارفرمایان در هنگام نماسازی ساختمان طول عمر و ماندگاری محصولی است که استفاده می کنند.

طراحان و مالکان باید در هنگام نماسازی چند نکته را مدنظر قرار دهند که شامل مواردی همچون هزینه، زیبایی و ماندگاری است. به عنوان مثال باید محصولی را برای نماسازی انتخاب کنند که هم هزینه آن متناسب باشد و هم زیبایی و ماندگاری طولانی داشته باشد.

نماپوش چوب پلاست به دلیل کیفیت بالا و نوع مواد استفاده شده در آن پنج برابر ماندگاری بیشتر نسبت به محصول دیگری همچون صفحات چوبی دارد. علاوه بر آن اگر نماپوش چوب پلاست به درستی نصب شود هیچ درزی در آن وجود نخواهد داشت و گرد و خاک نمی تواند به پشت آن نفوذ کند.

پیشنهاد می کنیم مقاله اهمیت نصب در دوام چوب پلاست را مطالعه فرمایید

تنوع طرح و رنگ در نماپوش چوب پلاست فرصتی را برای طراحی هوشمندانه فراهم کرده است. با توجه به اینکه سلیقه ها با یکدیگر متفاوت است و هر فردی رنگ و طرحی را می پسندد به همین دلیل در انتخاب چوب پلاست هیچ نگرانی وجود ندارد و مالکان می توانند از رنگ مورد علاقه خود برای نماسازی استفاده کنند.

نما چوب پلاست

نماپوش چوب پلاست و سقف بالکن

بسیاری از نمای ساختمان ها دارای بالکن هستند که از بیرون زیر این بالکن ها کاملا مشخص است. برای پوشش این محل از نماپوش چوب پلاست استفاده می شود. همچنین در پروژه هایی که نیاز به سقف کاذب است می توان از این محصول به عنوان سقف کاذب استفاده کرد.

مزایای نماپوش چوب پلاست

از جمله مزایای نماپوش چوب پلاست می توان به نصب سریع آن اشاره کرد. برخلاف سایر محصولاتی که برای نمای ساختمان استفاده می شود این محصول خیلی سریع و بدون هزینه اضافی بر روی نمای ساختمان قرار می گیرد. به عنوان مثال اگر از سنگ یا سرامیک برای نماسازی ساختمان استفاده شود باید ماسه و سیمان بکار برد و زمانبر هم خواهد بود.

ضد حریق، ضد آب، عایق مناسب برای گرما و سرما، سبک، استقامت بالا، مقاوم در برابر ضربه، مقاوم در برابر سایش، قابلیت شستشو از دیگر مزایای نماپوش چوب پلاست است.

این محصول با این همه مزایا و مزایای دیگر به یک محصول پرطرفدار در بین مردم تبدیل شده است. بسیاری از مردم برای اینکه منحصر باشند و جلوه ای ویژه به ساختمان محل زندگی یا محل کار خود بدهند از نماپوش چوب پلاست استفاده می کنند.

خرید چوب پلاست با کیفیت

همانطور که در طول متن نیز در این مورد توضیحاتی داده شد. دقت در خرید محصول بسیار با اهمیت است. حتما برای اینکه نمایی با کیفیت داشته باشید از مراکز معتبر و با اصالت نماپوش چوب پلاست را تهیه کنید.

این مراکز مشاوره های دقیق و کاربردی را در مورد چوب پلاست در اختیار مشتری قرار می دهند تا مشتریان بتوانند محصول مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

کارشناسان مراکز معتبر فروش چوب پلاست بر اساس ساختمان شما پیشنهاد خود را ارائه می دهند. همچنین این افراد متراژ واقعی کار و هزینه نهایی را برای شما برآورد می کنند.

این محصول دوستدار طبیعت است و بعد از سال ها اگر خواستید آن را کنار بگذارید به عنوان آشغال در طبیعت رها نمی شود بلکه قابلیت بازیافت دارد و در کارگاه های بازیافت به محصول دیگری تبدیل خواهد شد.

برخی نکات است در هنگام نصب باید استاد کار مجرب به آن توجه داشته باشد. انجام کار اصولی باعث می شود ماندگاری و طول عمر نما نیز افزایش پیدا کند. در واقع نماپوش ها تنها تزئینی و برای پوشش سطح است.

کارشناسان شرکت نست آمادگی پاسخگویی به تمامی سوالات شما را دارند تا با مشورت متخصصان بهترین انتخاب خود را انجام دهید. فقط کافیست با شماره 02149245 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =