چوب پلاست

رنگ بندی چوب پلاست

مزایای ثبات و تداوم رنگی در پروفیل های چوب پلاست

استفاده از چوب پلاست برای کاربردهای متنوع

با توجه به این مسئله بسیار مهم که امروزه از چوب پلاست به عنوان جایگزینی بی بدیل برای انواع چوب های طبیعی در کارکردها و کاربردهای مختلف و متنوع استفاده می کنند؛

بر خود لازم دانسته ایم تا به مهمترین کاربردهای چوب پلاست اشاره کنیم که ثبات رنگ پروفیل های چوب پلاست در هر یک از آن ها می توان بسیار حائز اهمیت باشد.

همان طور که می دانید مزایای چوب پلاست در قیاس با چوب های طبیعی و سایر چوب های دیگر از جمله ترموود بسیار بالاتر و قابل توجه می باشد. به همین جهت است که از پروفیل های چوب پلاست به علت مقاوم بودن در برابر هر گونه از تغییرات جوی و ضد رنگ و ضد خش بودن و بسیاری از دیگر مزایا، برای کاربردهای متنوعی همچون کاربردهای زیر استفاده به عمل می آورند:

 • استفاده از چوب پلاست برای کفپوش
 • کف بالکن ها
 • تراس
 • روف گاردن
 • اسکله ها
 • پیاده رو پارک ها
 • حاشیه برخی از استخرها
 • استفاده از چوب پلاست در جهت بکارگیری دیوارپوش
 • استفاده به عنوان سقف کاذب
 • مبلمان شهری و مبلمان فضای باز
 • و…

همان طور که اشاره شد؛ کاربردهای پروفیل های چوب پلاست بسیار زیاد و متنوع هستند و همین مسئله باعث شده است از وجود آن ها در موارد بسیار زیادی استفاده به عمل آورند. یکی از مهمترین ویژگی های استفاده از این نوع چوب ها، تداوم رنگی آن هاست.

کاتالوگ چوب پلاست

تداوم رنگی؛ ویژگی بارز پروفیل های چوب پلاست

پروفیل های چوب پلاست به طور کلی دربردارنده ویژگی های منحصر به فرد بسیار زیادی هستند. اما یکی از بارزترین و مهمترین این ویژگی ها، تداوم رنگی یا ثبات رنگی چوب پلاست هست که به مانند سایر چوب های دیگر از جمله ترمود به طور دائم با تغییر رنگ مواجه نمی گردند.

مسئله ای که خود باعث شده است تا از پروفیل های چوب پلاست، استفاده های بیشتر و بهینه تری نسبت به سایر چوب های دیگر شود. اگر بخواهیم به صورت دقیق تر بگوییم؛ رنگ موجود روی پروفیل های چوب پلاست پس از سپری شدن تقریبا 2 سال از آن، از حالت رنگ نما به رنگ مقطع چوب پلاست تغییر شکل می دهد و این تغییر برای همیشه ثابت و ماندگار می ماند.

این ثبات و تداوم رنگی پروفیل های چوب پلاست، درست برعکس سایر چوب های دیگر می باشد. چرا که چوب های ترمود و سایر چوب های دیگر همواره به صورت دائمی در حال تغییر رنگ هستند و این پروسه همواره در حال رخ دادن است که آن ها تداوم رنگی و ثبات ندارند.

در صورتی که پروفیل های چوب پلاست تنها یک بار تغییر رنگ می دهد و دیگر به همان حالت ثابت می ماند و با یک ثبات خاصی همراه است. بدین ترتیب تداوم رنگی پروفیل های چوب پلاست به یک ویژگی و مزیت بارز و قابل توجه تبدیل شده است.

به گونه ای که بر همگان کاملا واضح و آشکار است که این ثبات رنگ برای پروفیل های چوب پلاست بدون تغییری همواره وجود خواهد داشت و می توانید آن ها را برای کاربردهای متنوع و مختلف مورد نیاز خود، مورد استفاده قرار دهید.

تنوع رنگ های مختلف پروفیل های چوب پلاست بر حسب نیاز شما

شما می توانید با توجه به نیاز و سلیقه خود به هر یک از رنگ های مختلف پروفیل های چوب پلاست، آن ها را برای استفاده ها و کاربردهای مورد نیاز خود، انتخاب کنید.

بنابراین تنوع رنگ های گوناگون، از دیگر ویژگی های قابل توجه پروفیل های چوب پلاست به شمار می آید. هر یک از رنگ های مختلف که به عنوان افزودنی به چوب های پلاست می زنند؛ برای برخی از مکان ها و کاربردهای متنوع چوب پلاست ها مورد استفاده قرار می گیرد.

هر چند که به طور کلی انتخاب هر یک از این رنگ ها، سلیقه ای است. ولی می توان یادآور شد که به عنوان مثال: رنگ تیره و خاکستری پروفیل های چوب پلاست، به علت ظاهر بسیار شیک و آرامش بخشی که دارند؛ می تواند یک متریال فوق العاده بی نظیر برای رستوران ها و فضاهای باز به شمار آید.

رنگ قهوه ای آن ها نیز می تواند یکی دیگر از رنگ های فوق العاده عالی به شمار آید که برای کفپوش های چوبی گزینه بسیار ایده آل و بی نظیری است.

علاوه بر این سایر رنگ های مختلف و متنوع پروفیل های چوب پلاست را شما می توانید با توجه به تداوم رنگی و عدم تغییر رنگ آن ها در مصارف مختلف مورد استفاده قرار دهید و از ظاهر و رنگ شیک و جذاب آن ها و نیز از ثبات رنگی این نوع از چوب ها نهایت بهره را بتوانید ببرید.

پیشنهاد می کنیم کاتالوگ محصولات چوب پلاست را مشاهده فرمایید

کاربرد چوب پلاست

مهمترین مزایای ثبات و تداوم رنگی پروفیل های چوب پلاست

همان طور که گفته شد؛ یکی از ویژگی های بارز و قابل توجه پروفیل های چوب پلاست؛ ثبات و تداوم رنگی آن هاست. به طور کلی همین ویژگی چوب پلاست ها، باعث شده است تا بی هیچ شک و شبهه ای بتوان چوب های پلاست را جایگزین بی بدیل سایر چوب های دیگر دانست.

مهمترین مزایای ثبات و تداوم رنگی پروفیل های چوب پلاست در قیاس با سایر چوب های دیگر، وجود همین مسئله است که این نوع از پروفیل های چوبی، تنها یک بار آن هم بعد از دو سال از حالت رنگ نما به رنگ مقطع چوب پلاست تغییر رنگ می دهد و دیگر بعد از سپری شدن این دو سال برای همیشه ثابت و ماندگار می ماند.

این برخلاف سایر چوب های دیگر است. به این صورت که تغییرات جوی و نور خورشید می تواند روی تغییر رنگ سایر چوب ها در هر برهه ای از زمان تأثیر بگذارد و باعث تغییر رنگ آن ها گردد.

در حالیکه پروفیل های چوب پلاست به هیچ عنوان دیگر تغییر نمی دهند و همواره به همین شکل ثابت و ماندگار می مانند و این یک مزیت ویژه و قابل توجه برای پروفیل های چوب پلاست به شمار می آید.

بنابراین در صورتی که می خواهید از این نوع از پروفیل های چوبی برای کفپوش، دیوار پوش و… استفاده کنید؛ با توجه به ثبات رنگ پروفیل ها و مقاومت بالای آن ها در برابر تغییرات جوی و…، چوب پلاست بهترین گزینه پیش روی شماست.

امتیاز دهید
اشتراک گذاری

مقالات مرتبط

ساعت های کاری
شنبه تا چهارشنبه ۰۹:۰۰ تا ۱۸:۰۰ | پنجشنبه ۰۹:۰۰ تا ۱۳:۰۰ 
ارسال پیام در واتس آپ

جهت تسریع در ارتباط تماس بگیرید یا در واتس آپ پیام بگذارید ...

تماس مستقیم با شرکت

جهت تسریع در ارتباط تماس بگیرید یا در واتس آپ پیام بگذارید ...

مسیریابی با WAZE

برای رفتن به شرکت با مسیریاب ویز لطفاً کلیک کنید ...

مسیریابی با نقشه گوگل

برای رفتن به شرکت با مسیریاب نقشه گوگل لطفاً کلیک کنید ...

چوب پلاست نست

نوآوری و خلاقیت مهندسین NEST در طراحی پروفیل های جدید کفپوش ، نمای چوب پلاست و سایر مقاطع کاربردی این محصول باعث شد تا مشکلات پروفیل های مدل قدیمی رفع شده و تمهیداتی در جهت زیبایی بیشتر محصول چوب پلاست پس از نصب محصول ایجاد گردد .
چوب پلاست یا چوب پلاستیک (Wood Plastic Composit | WPC) جایگزینی مناسب برای چوب و سایر محصولات طبیعی است ، کاربری این محصول در صنعت ساختمان در عین زیبایی ، ماندگاری و دوام بالا ، کاملا مقرون به صرفه بوده و کمک بزرگی به زیبایی محیط زندگی ما می کند . کفپوش های فضای باز بیشترین کاربری این محصول زیبا را به خود اختصاص میدهد ، کفپوش های دور استخر ، کفپوش های بام ، کفپوش های حیاط ، کفپوش پل ها و پارک ها از بیشترین موارد کاربرد این محصول در کفپوش ها می باشد .