مقالات

اهمیت کلیپس در نصب صحیح چوب پلاست

کلیپس در نصب چوب پلاست

اهمیت بی چون و چرای نصب چوب پلاست در مکان های مختلف

اهمیت نصب چوب پلاست به قدری مهم و قابل توجه است که پس از تصمیم مبنی بر بکارگیری چوب های پلاست به جای سایر انواع چوب های دیگر، می بایست به فکر نصب اصولی و بسیار دقیق و استاندارد پروفیل های چوب پلاست بود.

چرا که در غیر این صورت اگر نکات مربوط به نصب چوب های پلاست به درستی و استاندارد صورت نگیرد؛ ممکن است پس از نصب و به هنگام استفاده با مشکلات بسیار زیادی دست و پنجه نرم نمایید.

به همین جهت می بایست در هنگام زیرسازی و پس از فراغت از مرحله زیرسازی و روی آوردن به سایر مراحل پیش رو، تمامی نکات لازم را در این راستا به کار بست تا در نهایت بتوان بهترین نتیجه ممکن را از نصب و بکارگیری چوب های پلاست به دست آورد.

یکی از مسائل حائز اهمیتی که در زمینه نصب چوب پلاست می بایست به آن دقت نظر بسیار زیادی مبذول داشت؛ مسئله بکارگیری نکات مربوط به کلیپس و تعداد آن ها و چگونگی به کار گیری هر یک از آن ها در فرآیند نصب چوب پلاست ها می باشد.

حال اینکه به طور کلی کلیپس به چه عاملی گفته می شود و چه نقشی در نصب دقیق و استاندارد چوب پلاست ها دارد و دلیل اهمیت آن چیست؟ از جمله نکاتی است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم داشت.

کلیپس

کلیپس در نصب چوب پلاست

نقش کلیپس در نصب چوب پلاست ها چیست؟

به هنگام نصب چوب پلاست ها به عنوان کفپوش یا هر سازه و عملیات دیگری، می بایست مراحلی به خوبی طی گردند و در هر مرحله، نکات مورد نظر را به درستی رعایت کرد.

به هنگام نصب چوب پلاست ها -همان طور که می دانید- مرحله ای به عنوان زیرسازی وجود دارد که با رعایت کردن نکات دقیق می بایست به خوبی عملیات زیرسازی را انجام داد.

اما پس از فراغت از این عملیات، مسلما پروفیل های هر منطقه، برش داده می شوند و به درستی بر سر جای خود قرار می گیرند.

جاگیر شدن هر یک از آن ها منوط به این است که پروفیل های چوبی مورد نظر می بایست توسط وسیله و ابزاری بر روی زیرسازی محکم و استوار شوند که به آن ها کلیپس گفته می شود.

این بست ها که با نام کلیپس از آن ها یاد می شود؛ نقش بسیار تعیین کننده ای در روند نصب چوب پلاست ها دارند.

به این صورت که اگر شما بخواهید مدت ها بعد، پروفیل های مورد نظر را از جای خود جداسازی کنید؛ با استفاده از آن ها بتوانید به راحتی دست به این مهم بزنید.

بنابراین کاربرد عمده کلیپس ها در نصب چوب پلاست ها، فیکس شدن پروفیل های چوبی و نیز تنظیم دقیق میزان فاصله میان هر یک از پروفیل ها می باشد.

به همین دلیل است که به ضرس قاطع می توان پی به ارزش و اهمیت بالای کلیپس ها و نقش پررنگ و حائز اهمیت آن ها در فرآیند نصب چوب پلاست ها برد.

تعداد استاندارد بکارگیری کلیپس ها حسن نصب چوب پلاست

اگر اقدام به نصب چوب پلاست کرده اید و می خواهید از وجود این نوع از پروفیل های چوبی نهایت بهره را ببرید؛ طبیعتا از اهمیت بی بدیل کلیپس ها در حین عملیات نصب آگاه هستید.

میزان تعداد کلیپس ها به صورت استاندارد و دقیق بر حسب عوامل مختلف در هر یک از پروژه های مختلف می تواند به شما کمک کند تا شما بتوانید در هر مکان و هر پروژه ای به میزان استاندارد و مورد نیاز همان پروژه از وجود کلیپس ها برای فیکس شدن به خوبی بهره ببرید.

بنابراین به طور کلی تعداد کلیپس ها در هر متر مربع در فرآیند نصب چوب های پلاست بسیار مهم می باشد. البته این میزان به یک سری عوامل بستگی دارد و نمی توان به طور دقیق اذعان داشت که برای پروفیل کفپوش و نماپوش به چه تعداد کلیپس نیاز داریم.

اما به طور کلی می توان یادآور شد که تجربه نشان داده که بهتر است در مکان های شلوغ و پر تردد و نیز محل هایی که فاصله میان شاسی و زیرسازی نزدیک تر از 25 سانتیمتر می باشد؛ تقریبا در هر متر مربع، نیاز به 30 تا 35 عدد کلیپس می باشد.

در فواصل بیشتر مابین 25 تا 35 سانتیمتر، به طور استاندارد، نیاز به 24 تا 25 عدد کلیپس در هر متر مربع حس می شود و در دکینگ کفپوش که عرض آن 7 سانتیمتر است؛

تعداد کلیپس رو به افزایش است و بایستی در هر متر مربع، چیزی بالغ بر 40 تا 45 کلیپس را مورد استفاده قرار داد.

بدین ترتیب می بایست در هر منطقه ای بر حسب عوامل مختلف، به تعداد کلیپس ها توجه داشت و آن ها را به میزان کافی و اصولی خود به کار گرفت.

نصب چوب پلاست

اهمیت کلیپس در نصب صحیح و اصولی چوب پلاست

کسانی که به نصب چوب پلاست ها، اهتمام می ورزند؛ به خوبی نسبت به اهمیت بالای کلیپس در نصب صحیح و اصولی چوب های پلاست و رعایت کردن نکات لازم در این راستا آگاه و مطلع هستند.

چرا که در حین نصب پروفیل ها، می بایست به رعایت فواصل عرضی و طولی ما بین هر یک از پروفیل ها، اهتمام ورزید.

به این صورت که طبق استانداردها، حداکثر فاصله عرضی که بهتر است میان هر پروفیل چوب های پلاست در نظر گرفت که کنار هم قرار دارند؛ 6 میل می باشد و حداکثر فاصله طولی نیز می بایست ما بین 3 تا 6 میل باشد.

البته ذکر این نکته هم در این راستا خالی از لطف نیست که این فواصل عرضی و طولی، بسته به نوع شرایط جوی آب و هوایی متفاوت می باشد.

به همین دلیل است که به هنگام نصب صحیح و اصولی چوب های پلاست و بکارگیری به اندازه و دقیق کلیپس ها در این راستا می بایست تمامی نکات ریز و درشت را در نظر گرفت.

از طرفی دیگر بهتر است در ابتدا و انتهای کار خود، به جهت تنظیم فواصل و فیکس شدن دقیق و محکم چوب های پلاست، از کلیپس استفاده کرد.

چرا که استفاده از کلیپس های با کیفیت می تواند به طول عمر بیشتر چوب های پلاست در مکان مورد نظر تأثیر مثبتی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − یک =