مقالات

استفاده از چوب پلاست به عنوان عایق

عایق کفپوش چوب پلاست

معرفی چوب پلاست

چوب پلاست را که با نام های چوب پلاستیک یا وود پلاست نیز می شناسند، جهت اجرای نماپوش، دیوارپوش، ساخت کابینت و غیره استفاده می کنند.

این محصول شباهت بسیاری به چوب طبیعی داشته و از این نظر دوست دار محیط زیست نیز هست، چرا که استفاده از آن موجب جلوگیری از قطع درختان می شود. باید بدانید که خود محصول نیز از مواد قابل بازیافت تهیه می شود.

به عبارتی سازندگان پروفیل چوب پلاست در کارخانه ها، آن را از دور ریزهای چوب و مواد پلاستیکی قابل بازیافت و غیر قابل استفاده تهیه می کنند.

آن ها همچنین به مواد ترکیب شده به منظور افزایش قوام، مواد افزودنی دیگری نیز اضافه می کنند. با این حال ترکیب این مواد با یکدیگر، محصولی را به وجود آورده است که دارای ویژگی های منحصر به فردی است.

لازم است بدانید که این محصول را متناسب با نوع کاربردی که برای مشتریان دارد، در اندازه ها، ابعاد و حتی ضخامت های متنوعی تولید می کنند.

شکل پروفیل های تولید شده چوب پلاست، از طرف سطح مقطع فرمی شبیه به اچ انگلیسی دارد. هنگام خرید این محصول بایستی به فروشنده کاربرد آن را یادآور شوید. چرا که هر یک از انواع تولید شده برای کاربرد به خصوصی طراحی و ساخته شده اند.

بعضی از پروفیل های چوب پلاست را به صورت مکعب های مستطیل با حفره هایی درونشان تولید می کنند. البته بعضی دیگر را نیز با سطح مقطعی مستطیلی تولید می کنند که درونشان توپر است.

چنانچه قصد استفاده از پروفیل های چوب پلاست را برای نمای خارجی ساختمان محل زندگی خود دارید، به شما خواهیم گفت که یکی از بهترین محصولات را برای انجام این کار انتخاب کرده اید.

چرا که چوب پلاست هم نمای زیبایی به ساختمان می دهد و هم اینکه ویژگی های منحصر به فردی از جمله خاصیت عایق بودن را دارد.

پیشنهاد می کنیم مقاله کاربرد و مزایای نماپوش را مطالعه فرمایید

کاربرد وود پلاست به عنوان عایق

در خصوص عایق بودن این محصول جای هیچ شک و شبهه ای نیست. اما به شما توصیه می کنیم که برای اطمینان از داشتن این ویژگی، چوب پلاست را از مراکز معتبر تهیه کنید.

چرا که برخی سازنده ها برای تولید کامپوزیت  چوب پلاست،  به مواد ترکیبی، پلاستیک هایی اضافه می کنند که بارها و بارها بازیافت شده اند. باید بدانید که پروفیل تولید شده از این روش، دارای مواد خطرناک سمی هستند و سلامت شما را به خطر می اندازند.

از طرفی این پروفیل ها، مقاومت لازم در برابر فشارهای زیاد را ندارند به ویژه این که آن ها را به منظور ساخت کفپوش خریداری کنید. بنابراین با توجه به مطالب گفته شده، بایستی این محصول را از مراکز معتبر تهیه کرد.

چرا که با خرید چوب پلاست بی کیفیت، مطمئن باشید که متحمل هزینه های تعمیر آن در آینده خواهید شد. به علاوه عدم کیفیت مناسب، می تواند منجر به عدم داشتن برخی ویژگی های چوب پلاست مانند عایق بودن در برابر اشعه UV باشد.

البته عایق بودن این محصول منحصر به اشعه ذکر شده نمی شود. بلکه این محصول مانع از عبور گرما و سرما شده و حتی عایق خوبی برای امواج مغناطیسی و صداست.

آن چه که اهمیت دارد اطمینان از دارا بودن عامل ضد اشعه UV و عامل آنتی اکسیدان است. چرا که این دو ویژگی باعث می شوند که رنگ نماپوش و کفپوش از بین نرفته و در نتیجه دوام و ماندگاری محصول بالا رود.

لازم است بدانید که عایق بودن این محصول آن قدر اهمیت دارد که نمونه هایی از چوب پلاست که این ویژگی را ندارند از لحاظ اقتصادی ارزان تر هستند.

بدیهی است که ارزان بودن یک محصول، به معنای دوام پایین تر آن نیز خواهد بود. همچنین از آن جایی که عمر مفید چوب پلاست با کیفیت سی سال است، با خرید محصول با کیفیت، خود را از زحمت تعمیر و تعویض آن در طول این سی سال رها کنید.

تاثیر وزن محصول

برخی افراد تصور می کنند که هر چقدر که وزن محصول بالاتر باشد، کیفیت آن نیز بیش تر است. باید بدانید که چوب پلاست متناسب با نوع کاربردی که دارد در سایزها، ابعاد و وزن های متفاوتی تولید می شود.

بدیهی است پروفیلی که به منظور اجرای نماپوش تولید می شود، سبک تر خواهد بود. در مقابل پروفیلی که برای اجرای کفپوش به کار می رود، بایستی سنگین تر باشد تا بتواند از مقاومت خوب و مناسبی نیز برخوردار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − نه =