چوب پلاست

مبلمان فضای باز

نقش استفاده از چوب پلاست در مبلمان فضای باز

امروزه از چوب پلاست به عنوان جانشینی بی بدیل به جای استفاده از چوب طبیعی در طراحی های بسیار زیادی استفاده بهینه ای به عمل می آورند.

استفاده از چوب پلاست با قابلیت ها و ویژگی های منحصر به فرد خود، می تواند گزینه بسیار خوبی برای مبلمان فضای باز باشد که اگر رنگ تیره آن را استفاده کنید؛ حس آرامش بخش بی نظیری را تجربه خواهید کرد.

مبلمان فضای باز

داشتن سبکی جذاب در نماهای مختلف با بهره گیری از انواع متریال

امروزه از انواع متریال مختلف در نمای ساختمان ها و سایر مکان های دیگر استفاده می شود تا در نهایت سبک های بسیار جذاب و جدیدی را برای هر یک از مکان های مورد استفاده طراحی کنند.

استفاده از چوب پلاست یا پلاستیک و مصنوعی، به عنوان نوعی از متریال شناخته می شود که در نمای ساختمان ها، آلاچیق، کفپوش ها و مکان های دیگر بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گیرند.

علاوه بر تمامی این موارد، از چوب پلاست در مبلمان فضای باز و طراحی های با سبک جدید و خلاقانه هم استفاده می شود.

حال این سوال مطرح می شود که به طور کلی به چه نوع چوبی، پلاست می گویند و چه ویژگی هایی دارد؟ یا به تعبیری دیگر نقش چوب پلاست در مبلمان فضای باز چگونه است؟

در ادامه همین مطلب، به ارائه مهمترین مسائلی می پردازیم که به خوبی پاسخگوی تمامی سوالات و ابهامات موجود در ذهن شما باشد.

بنابراین بهتر است با ما همراه باشید تا شما را در این راستا راهنمایی کنیم. چه بسا با ارائه این توضیحات، شما نیز نسبت به استفاده از چوب پلاست در طراحی مبلمان فضای باز ترغیب شوید و از وجود این ابزار فوق العاده بتوانید نهایت بهره وری را داشته باشید. پس تا پایان همراه ما باشید.

چوب پلاست

چوب پلاست چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

چوب پلاست که به آن چوب مصنوعی نیز گفته می شود؛ به عنوان جانشینی بی بدیل برای چوب طبیعی به حساب می آید.

این ابزار ویژه، به عنوان یکی از محصولات جدیدی است که امروزه در قرن بیست و یکم از وجود آن استفاده های بهینه ای برده می شود.

به طور کلی چوب پلاست در زیر مجموعه خانواده محصولات کامپوزیت ها جای می گیرد که به جای استفاده از چوب و ترموود، امروزه از این نوع چوب ها استفاده می شود که به نوعی تلفیقی از علم و صنعت نمای ساختمان هاست که سبب به وجود آوردن متریال نمای چوبی در بسیاری از نماهای ساختمان ها و مبلمان فضای باز و… شده است.

از جمله: ویژگی های منحصر به فرد چوب پلاست، می توان به سازگاری این چوب با محیط زیست اشاره کرد که باعث افزایش محبوبیت و سبب رغبت طیف وسیعی از مردم به استفاده از چوب پلاست شده است.

از دیگر نکات جالب توجه در خصوص آن ها می توان به چگونگی به وجود آمدن این چوب اشاره کرد که از ضایعات چوب و خاک اره و مواد دور ریزی صنعت چوب، در تهیه چوب مصنوعی یا پلاست استفاده می شود و این باعث شده است تا ما برای تولید این نوع از چوب ها دیگر نیازی به از بین بردن منابع چوبی نداشته باشیم.

نقش بی بدیل چوب پلاست در مبلمان فضای باز

همان طور که گفته شد؛ چوب پلاست ها از ضایعات چوب به دست می آیند که ترکیب آرد و چوب و پلاستیک متداول ترین و شایع ترین نوع آن ها به شمار می روند.

اما این محصول، چه نقش و تأثیری روی طراحی مبلمان فضای باز دارد؟ در ادامه با مهمترین تأثیرات مثبت چوب پلاست در مبلمان فضای باز آشنا می شویم که عبارتند از:

ظاهر شیک و جذاب

اولین مسئله ای که در زمینه استفاده از چوب پلاست در طراحی مبلمان فضای باز مطرح می شود؛ بحث ظاهر زیبا و شیک آن ها می باشد.

چرا که این نوع از چوب ها، با توجه به اینکه شباهت زیادی با چوب طبیعی دارند و در رنگ ها و افزودنی های دیگری هم در طراحی و تولید آن ها استفاده شده است؛

ظاهر شیکی دارند که امروزه در فضای رو باز می تواند به عنوان یک متریال فوق العاده مورد استفاده قرار گیرد. حتی در رستوران های روباز و انواع فضاهای باز مجتمع های تفریحی و لوکس از وجود چوب پلاست به علت ظاهر زیبا و جذاب آن ها استفاده می شود.

مبلمان و چوب پلاست

کیفیت فوق العاده مرغوب

علاوه بر ظاهر شیک و زیبایی که چوب پلاست دارد؛ بهتر است به مرغوب بودن کیفیت آن ها هم اشاره شود که از مواد اولیه مرغوب و فوق العاده باکیفیتی در طراحی و تولید آن ها استفاده شده است.

همین باعث شده است تا نسبت به چوب های طبیعی، طول عمر بالاتری داشته باشند و از دوام و استحکام به مراتب بیشتری نیز بهره مند باشند.

ضمن اینکه چوب پلاست در برابر رطوبت و انواع اشعه بسیار مقاوم بوده و می توان بدون نیاز به تعمیر و نگهداری از آن ها، به مدت زمان زیادی از وجود آن ها بهره جست.

جلوگیری از قطع کردن درختان

همواره به منظور تولید مبلمان، با قطع کردن درختان، و جنگل زدایی، اقدام به تولید انواع مبلمان از جمله مبلمان فضای باز می شد.

اما با روی کار آمدن چوب پلاست، تا حد بسیار قابل توجهی از وجود جنگل زدایی و قطع درختان جلوگیری به عمل آمد.

چرا که در طراحی و تهیه این نوع از چوب ها، دیگر نیازی به قطع درختان حس نمی شد. چرا که به جای آن از ضایعات چوب استفاده می کنند.

بنابراین هم از نظر اقتصادی به صرفه است و هم نیازی به تعمیر و نگهداری نیست. به همین جهت در طراحی مبلمان فضای باز از چوب پلاست استفاده می کنند که تأثیر شگرفی در زیبایی محیط ایجاد می کند.

استفاده از رنگ تیره چوب پلاست

امروزه در مبلمان فضای باز بیشتر از رنگ تیره چوب پلاست، استفاده می کنند. رنگ تیره این چوب به قدری آرامش بخش و شیک است که به عنوان یکی از متریال ایده آل و برتر در رستوران های باز و کلیه فضاهای باز می توان از آن یاد کرد.

در صورتی که می خواهید از چوب پلاست در مبلمان فضای باز استفاده کنید؛ رنگ تیره آن می تواند نقش بسزایی در محیط اطراف داشته باشد و گزینه بسیار مطلوب و ایده آلی برای شما به حساب آید.

استفاده گوناگون از چوب پلاست در مبلمان فضای باز

در مبلمان فضای باز، شما می توانید استفاده گوناگونی از چوب پلاست کنید. استفاده از این چوب، برای کفپوش، روف گاردن، آلاچیق، نیمکت، فلاورباکس، انواع گلدان چوبی، پرگولا و… جز موارد شایع به شمار می آید که هر کدام از آن ها زیبایی های خاص خود را دارند.

به طور کلی چوب پلاست می تواند نقش بسیار پررنگ و قابل توجهی در مبلمان فضای باز ایفاء کنند که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

امتیاز دهید
اشتراک گذاری

مقالات مرتبط

ساعت های کاری
شنبه تا چهارشنبه ۰۹:۰۰ تا ۱۸:۰۰ | پنجشنبه ۰۹:۰۰ تا ۱۳:۰۰ 
ارسال پیام در واتس آپ

جهت تسریع در ارتباط تماس بگیرید یا در واتس آپ پیام بگذارید ...

تماس مستقیم با شرکت

جهت تسریع در ارتباط تماس بگیرید یا در واتس آپ پیام بگذارید ...

مسیریابی با WAZE

برای رفتن به شرکت با مسیریاب ویز لطفاً کلیک کنید ...

مسیریابی با نقشه گوگل

برای رفتن به شرکت با مسیریاب نقشه گوگل لطفاً کلیک کنید ...

چوب پلاست نست

نوآوری و خلاقیت مهندسین NEST در طراحی پروفیل های جدید کفپوش ، نمای چوب پلاست و سایر مقاطع کاربردی این محصول باعث شد تا مشکلات پروفیل های مدل قدیمی رفع شده و تمهیداتی در جهت زیبایی بیشتر محصول چوب پلاست پس از نصب محصول ایجاد گردد .
چوب پلاست یا چوب پلاستیک (Wood Plastic Composit | WPC) جایگزینی مناسب برای چوب و سایر محصولات طبیعی است ، کاربری این محصول در صنعت ساختمان در عین زیبایی ، ماندگاری و دوام بالا ، کاملا مقرون به صرفه بوده و کمک بزرگی به زیبایی محیط زندگی ما می کند . کفپوش های فضای باز بیشترین کاربری این محصول زیبا را به خود اختصاص میدهد ، کفپوش های دور استخر ، کفپوش های بام ، کفپوش های حیاط ، کفپوش پل ها و پارک ها از بیشترین موارد کاربرد این محصول در کفپوش ها می باشد .